Poradnie

Nasza przychodnia świadczy świadczenia z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach kontraktu z NFZ. Aby korzystać z tego zakresu usług, wystarczy złożyć odpowiednie deklaracje. Formularze deklaracji dostępne są w rejestracji naszej przychodni, a także na stronie internetowej w zakładce druki do pobrania. W ramach POZ oferujemy:

 • Świadczenia lekarza POZ
 • Świadczenia lekarza pediatry
 • Świadczenia pielęgniarki środowiskowej
 • Świadczenia położnej środowiskowej

W ramach przychodni funkcjonują również poradnie specjalistyczne. Poniżej znajdą Państwo opisy poszczególnych poradni z wyszczególnionym zakresem usług. NZOZ Med-Orzeł mieści się w Piekarach Śląskich przy ul. Kotuchy 40.

 

Poradnia okulistyczna

Okulista przyjmuje pacjentów zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i prywatnie. Wizyty bez skierowania są odpłatne. W poradni okulistycznej zajmujemy się zarówno wykonywaniem badań, jak i dobieraniem odpowiednich okularów i soczewek korekcyjnych. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym, a ponadto współpracujemy z pracownią optyczną, więc proces doboru okularów bądź pomocy optycznych może się znacznie skrócić.

Do poradni okulistycznej wybieramy się zwykle dopiero w momencie, gdy stwierdzimy pogorszenie jakości widzenia lub wystąpią inne, niepokojące objawy. Warto jednak mieć na względzie fakt, iż poradnia okulistyczna zajmuje się też przeciwdziałaniem rozwoju chorób wzroku. Wczesna diagnoza często otwiera nowe drogi w leczeniu wielu schorzeń. Warto wybrać się do okulisty profilaktycznie, aby zweryfikować stan wzroku. Dotyczy to przede wszystkim osób narażających swój wzrok podczas codziennej pracy. Najczęściej „winowajcą” jest praca przy komputerze, lecz na stan wzroku wpływają też inne czynniki, takie jak nieprawidłowe oświetlenie, promieniowanie UV lub zanieczyszczone powietrze (dym, chemikalia).

 

Poradnia otolaryngologiczna

Wizyta w poradni otolaryngologicznej jest poradą płatną. Porad dzieciom i dorosłym udziela lekarz otolaryngolog z wieloletnim doświadczeniem Anna Haczyńska-Partyka. Otolaryngolog specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób gardła, krtani, uszu i nosa. Schorzenia laryngologiczne zwykle rozwijają się powoli nie dając o sobie znaku. Jeśli zauważą Państwo niepokojące objawy, takie jak zawroty głowy, zaburzenia równowagi czy ból ucha, należy niezwłocznie udać się do otolaryngologa.

Z pomocy otolaryngologa mogą skorzystać również osoby borykające się z przewlekłymi chorobami laryngologicznymi. Na wizytę należy wówczas zabrać ze sobą historię choroby, wyniki przeprowadzonych badań oraz zalecenia lekarzy. Poradnię otolaryngologiczną warto również odwiedzić w przypadku przewlekłego chrapania. Często okazuje się, że chrapanie jest objawem schorzeń laryngologicznych. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem laryngologicznym, dzięki któremu możemy dokładnie i szybko wykonać wszystkie niezbędne badania.

Osoby ubezpieczone otrzymują recepty z przysługującą zniżką.

 
Anna Helena Haczyńska-Partyka – ZnanyLekarz.pl

Urolog

W przychodni udziela porad lekarz specjalista, urolog Paweł Bednarek – cena wizyty zawiera konsultację urologiczną oraz badanie USG.

Diagnostyka i leczenie:

 • Nowotworów układu moczowo-płciowego (nowotwory nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, prostaty, jąder i prącia)
 • Kamicy moczowej
 • Łagodnych schorzeń gruczołu krokowego
 • Zakażeń dróg moczowych
 • Zaburzeń oddawania moczu
 • Zaburzeń erekcji
 • Schorzeń narządów płciowych
 • Żylaków powrózka nasiennego

Paweł Bednarek – ZnanyLekarz.pl
 

Poradnia kardiologiczna

Zapraszamy na porady lekarza specjalisty w dziedzinie kardiologii. Istnieje możliwość wykonania badania UKG w naszej placówce.

 

Neurolog

Świadczenia specjalistyczne z zakresu neurologii wykonywane są w ramach kontraktu z NFZ. Wizyta bezpłatna w poradni neurologicznej wymaga skierowania z gabinetu lekarza POZ. Wizyty prywatne bez skierowania są odpłatne. Porad udziela specjalista neurolog Marian Hajda.

 

Lekarz Medycyny Pracy

W naszej placówce przyjmuje również lekarz medycyny pracy wykonujący m.in. badania wstępne, okresowe i kontrolne. Polecenie przeprowadzenia badań z zakresu medycyny pracy jest poleceniem służbowym. Niewywiązanie się z niego może zakończyć się natychmiastowym rozwiązaniem umowy bez okresu wypowiedzenia.

Do poradni medycyny pracy należy przynieść skierowanie od pracodawcy, w którym określone będzie stanowisko pracy wraz ze wszystkimi czynnikami szkodliwymi i uciążliwymi. Podczas badania lekarz medycyny pracy określa, czy dana osoba może podjąć pracę lub dalej pracować na swoim stanowisku. Jeśli zachodzi podejrzenie, że u pracownika może rozwijać się choroba, lekarz medycyny pracy może zlecić dodatkowe badania, na przykład w pracowni badań psychologicznych.

Świadczymy następujące badania z zakresu medycyny pracy:

 • Badanie wstępne – przed zatrudnieniem, po zmianie stanowiska pracy
 • Badanie okresowe – osób pracujących na danym stanowisku, przed zakończeniem ważności poprzedniego zaświadczenia
 • Badanie kontrolne – dla każdego, kto był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni
 • Badanie do celów Sanitarno-Epidemiologicznych
 • Badania wysokościowe
 • Badania kierowców wszystkich kategorii prawa jazdy
 • Badania profilaktyczne pracowników narażonych na promieniowanie jonizujące

BADANIA WYMAGAJĄCE KONSULTACJI SPECJALISTYCZNYCH WYKONUJEMY W JEDNYM DNIU W NASZEJ PLACÓWCE 

Informacje o zapisach oraz godzinach przyjęć udzielamy telefonicznie.